Targa Florio, nejkrásnější ze závodů

Byl to ten druh závodu, který v případě, že vůz trpěl zhroucení, řidič byl pozván do místní vychutnat lahodnou těstovinách. Okruh, hustě podkováky, klikatila úzkými uličkami, které běžely malebné sicilské horské vesnice, zatímco lidé dívají Ferrari chystá na 160 km / h, nebezpečně pár metrů od zápraží. Targa Florio ztělesnil Dolce Vita a přineslo Sicílii mezinárodní uznání po více než sedm desetiletí, ale byla to ta samá nebezpečná krása, která se nakonec pokusila o jeho zánik.

Obrázky: (c) Galerie umělců.

Dokonce i když nejste stoupenec závodů Grand Prix, je nevyhnutelné, abyste se nepocházeli z automobilového ducha, který vychází z těchto staré fotografie legendární Targa Florio, který držel titul nejstaršího sportovního automobilu na světě, dokud byl v roce 1977 zrušen v polovině soutěže policií, nikdy se nevrátil.

Společnost byla založena v roce 1906, to byl jeden z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších závodů, kdy se Evropa Grand Prix turnajů tak úspěšným by ještě byly izolovány události, ne série jako Formule 1 dnes.

Mladý muž Enzo Ferrari 21 let jel svůj první závod v roce 1919 na trati Targa, a v roce 1924, Mercedes zvolil jednu ze svých mladých inženýrů soutěžit v autě měl navržený. Řidič, který v tom roce zvítězil, nebyl nic víc než nic jiného Ferdinand Porsche.

Okruh u Targa Florio byl nejtěžší na světě a na rozdíl od jiných zkušeností s jízdou. Původní okruh Grande měl jedno otočení s 2000 otáčky, většinou ve starých a rozpadaných sicilských městech.

Každý jezdec musí být provedena alespoň 60 kol se učit cestu a postup byl prováděn v normálním provozu těchto míst, automobily a lidé v oběhu na jejich každodenní život, vyhrál okrajů silnic a děti si hrají v ulicích.

Během hlavní události neexistovaly žádné bezpečnostní bariéry, které by chránily konkurenci, s výjimkou několika balíků sena rozptýlených sem a tam.

Navzdory nebezpečí místní obyvatelé milovali Tarfu Florio a milovali veškeré bouřky a vzrušení, které vedly na ostrov.

Každý den během dnů závodu, které byly považovány za státní svátky, vesničané shromáždili v ulicích, instalovali nábytek na chodnících a dokonce i na ulicích, hrál karty a vypil Martiniho a čekal na průchod běžců, aby je povzbudil, zatímco první prošel jako kulka.

Nino Vaccarella, A rodák ze Sicílie Palermo byl oblíbený řidič místních, běžel nejsilnější vůz, s nímž vystupoval závod – kurz Ferrari. V roce 1962, když se chystal vybojovat závod, zpomalil auto, aby pozdravil své následovníky a skončil se do zdi. Jeho jméno může být ještě nalezeno napsáno podél chybějících drah Targa.

Průmysloví experti nazvali tuto rasu, která obvykle zničila sportovní auta, která nebyla levná, "šílená" – a ve skutečnosti je to zázrak, že 71 let existence akce bude registrováno pouze 9 úmrtí, Závod prošel zvláště špatnou rok v roce 1973 se dvěma smrtelných úrazů a některé téměř způsobit tragédii, skutečností, která způsobila událost vypadával laskavosti s mezinárodním závodním společenství. Řídící orgán motoru začali požadovat, aby všechny mezinárodní obvody by měly mít povinné ochranné stěny, požadavek na trati 70 km (kombinující veřejné prostory a úzkých uliček na Sicílii) ze Targa bylo nemožné.

Kdy jeden z řidičů narazil do davu rychlostí 160 km / h, zabíjení dvou diváků a uvedení sebe do kómatu, to byl hřebík, který skončil utěsněním rakve pro Targu. Síla policii zastavila závod ve čtvrtém kole a žádné vozidlo neuvidí znovu cílovou čáru Targy.

Přestože soudní spory konečně ukončily jednu z nejstarších a nejkrásnějších kariérech 20. století, její historie zůstává na okraji Palerma spící. Mnoho měst v oblasti má muzeum věnované Targa Florio, někteří dokonce instalovali v garážích, které kdysi používali běžci.

Historická startovní čára však byla ponechána na osudu na okraji silnice. Tam, kde se někde shromáždili obrovské davy lidí a napětí před závodem vyvolalo zuřivost činnosti v zastávkách, zatímco motory zařvaly, dnes už není nic jiného než strašidelné ticho.

David James, nadšený závodník, navštívil místo v tom, co nazýval "pouť" ke zbytkům okruhu.

"Kurz začíná v Floriopolis, zóně jam a tribune nyní opuštěné, kde barva, která vytvořila měřítka, odhaluje vybledlé známky sponzorů, kteří v minulosti proběhli. Tam je busta zakladatele závodu, Vincenzo Florio, skrytý za strukturou, která jednou bzučely řevem aut. Ve chvílích klidu je skoro možné poslouchat Carlo Chiti z Autodelty, která dává pokyny v přízračných zastávkách. "

Zdroje: Targa-Floria.net / Zio Billy/ Dave Kutz

Sledujte video: České středohoři 2012

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: